Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Ćwiczenia Przyłęk 2016

2016-10-25

W sobotę 22 października o godz: 1500 w Przyłęku i Kosowach odbyły się gminne ćwiczenia„Taktyczno – bojowe” jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i pozostałych jednostek OSP z terenu gminy Niwiska, których tematem była „Organizacja i prowadzenie działań ratowniczych podczas zdarzeń mających miejsce w komunikacji drogowej oraz likwidacja pożaru w wytwórni mas bitumicznych w Przyłęku” p.k. „PRZYŁĘK 2016”

EPIZOD I
W trakcie procesu wytwarzania masy bitumicznej dochodzi do awarii pieca ogrzewającego masę asfaltową a w konsekwencji do wybuchu i zapalenia się taśmociągów a także masy asfaltowej w jednym ze zbiorników oraz do jego rozszczelnienia. Zagrożonych jest 10 zbiorników z gazem propan – butan o łącznej objętości 64 m3.
Po otrzymaniu zgłoszenia na numer alarmowy 998, dyżurny SKKP w Kolbuszowej dysponuje do pożaru zastęp GCBA 5/32 z JRG Kolbuszowa i wybrane siły i środki KSRG i OSP z gminy Niwiska.


EPIZOD II
Podczas gaszenia pożaru na drodze powiatowej obok zakładu w trakcie manewru mijania (kierowcy obserwują akcję gaśniczą), dochodzi do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku ranni zostają kierowcy i pasażerowie ( 4 osoby) a jeden z samochodów ulega zapaleniu.
Po zgłoszeniu przez osoby postronne na numer alarmowy 998 dyżurny SKKP w Kolbuszowej dysponuje siły i środki KSRG gminy Niwiska do miejsca zdarzenia.


Ćwiczenia przeprowadzono zgodnie z procedurami KSRG, taktyką działań ratowniczych i gaśniczych. Szczególną uwagę zwrócono na łączność radiową, BHP, oraz poziom dowodzenia (interwencyjny i taktyczny), przeprowadzono także przegląd sprzętu silnikowego i samochodów pożarniczych. W ćwiczeniach udział brało łącznie 15 zastępów i 90 strażaków ratowników.

W trakcie podsumowania manewrów w Kosowach Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś przekazał jednostce OSP Kosowy pompę szlamową o wydajności 72m3 /h a Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel przekazała 17 ubrań specjalnych dla jednostek OSP. Obserwatorami ćwiczeń byli: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej bryg. Marek Babula, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Prezes ZOP ZOSP RP w Kolbuszowej dh. Ryszard Skowron, wójt gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, Prezes ZOG ZOSP w Niwiskach dh. Michał Strzępa, inspektor do spraw ochrony p.poż w UG. Niwiska Grażyna Kasza, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu Paweł Chamioło.


Ćwiczenia przeprowadził i sporządził informację Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Niwiskach Adam Haptaś.
Wszystkim ofiarodawcom i współorganizatorom ćwiczeń Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Niwiskach składa serdeczne podziękowania.
Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin