Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Świetlice wiejskie

Świetlicowy wyjazd do kina

2016-09-28

W piękny, sobotni poranek, 24 września Świetlice Wiejskie w Leszczach, Zapolu i Hucisku połączył wspólny cel: wycieczka do rzeszowskiego kina Helios na animowany film "Sekretne życie zwierzaków domowych". W drodze do miejsca przeznaczenia bawiliśmy się świetnie opowiadając sobie zabawne historyjki związane z naszymi domowymi zwierzakami, a na miejscu zaopatrzyliśmy się w popcorn i niecierpliwie czekaliśmy na seans. Przy okazji mogliśmy zrobić sobie kilka zdjęć z bohaterami filmu, którego już nie mogliśmy się doczekać! Podczas trwania filmu wszyscy z zainteresowaniem śledzili perypetie bohaterów i podziwiali ich odwagę i wielkie serca. Podczas powrotu do domu wymienialiśmy uwagi na temat obejrzanej historii i doszliśmy do wniosku, że już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

Relacja z piątkowego szkolenia w Świetlicy w Leszczach

2016-09-26

W Piątek w Świetlicy Wiejskiej Leszczach odbyło się szkolenie dla dzieci prowadzone przez pracownika do spraw prewencji KRUS. Tematem spotkania była bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym rodziców i dziadków. Został zaprezentowany film animowany pt "Rodzina Porażków" przedstawiający "zwyczajne" życie na wsi podczas czterech pór roku. Zadaniem uczestników było wskazanie niebezpiecznych sytuacji i szukanie właściwych sposobów ich rozwiązywania. Wszyscy uważnie słuchali zaleceń prowadzącego i brali aktywny udział w dyskusji. Na koniec został zorganizowany konkurs z nagrodami.

Z Życia świetlicy w Leszczach..

2016-09-15

Lipiec i sierpień a także początek września to czas wypoczynku i długich słonecznych dni. Na początku wakacji mogliśmy śledzić zmagania naszej reprezentacji w Piłce na Euro i towarzyszący temu wydarzeniu entuzjazm przeniósł się również do nas. Zaczęliśmy regularnie ćwiczyć grę w piłkę nożną na przemian z różnymi zabawami na świeżym powietrzu. Stworzyliśmy małą szkółkę piłkarską, cały czas podnosząc swoje umiejętności piłkarskie. Dwa razy w miesiącu w ramach zajęć można było uzyskać pomoc w wypełnianiu dokumentów urzędowych. Dodatkowo dla dzieci zostało zorganizowane spotkanie ze strażakami z OSP Leszcze (zdjęcia na stronie Gminy parę postów wcześniej) którzy w prosty sposób przekazali jak należy się zachować będąc świadkiem pożaru, natomiast mamy mogły upiększyć swoje paznokcie w ramach świetlicowego manicure. Podczas pochmurnych dni najmłodsi nie marnowali czasu tworząc kącik artystyczny poprzez wspólne rysowanie i malowanie a także poznając zasady zdrowego odżywiania robiąc sałatkę owocową. Do Świetlicy przychodzą głównie dzieci, ale nie brakuje tutaj dorosłych na zajęciach organizowanych specjalnie dla nich (spotkania wiejskie, pomoc "urzędowa"). Zapraszam wszystkich chętnych którzy jeszcze nie odważyli się przyjść.

Wycieczkę do Parku historycznego w Bliźnie

2016-09-07

W ostatnią sobotę tj.03.09.2016r podopieczni Świetlicy Wiejskiej w Leszczach wybrali się na wycieczkę do Parku historycznego w Bliźnie. Tutaj bowiem w latach okupacji hitlerowskiej 1943-1944 montowano i wystrzeliwano niemieckie latające pociski V-1 i rakiety V-2, tajną broń Hitlera. Było to też idealne miejsce do przeprowadzenia plenerowej lekcji historii.

Turniej siatkówki plażowej w Hucinie

2016-09-07

Dnia 4 września 2016 roku na terenie nowo powstałego boiska do piłki plażowej odbył się turniej siatkówki plażowej organizowany przez Świetlicę w Hucinie. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn dwuosobowych w różnym wieku. Odpowiednio przygotowani i pozytywnie nastawieni rozpoczęliśmy rozgrywki o godzinie 15:00.Podczas zażartych pojeiynków i przy dopingu kibiców po kilku godzinach wyłonilismy zwyciezców. A byli to:
I miejsce: Bartosz Fryc i Marcin Bystrek,
II miejsce: Jacek Kasza i Wojciech Haracz,
III miejce: Emilia Ofiara i Kamila Mucha,
Każdy uczestnik dostał pamiatkowy dyplom, a na zwyciezców czekały nagrody rzeczowe.

Strażacy w świetlicy w Leszczach

2016-07-14

We wtorkowe popołudnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczach przybyli do naszej świetlicy.
Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego. Poprzez krótkie szkolenie pokazali jak właściwie wezwać pomoc i co robić w przypadku zauważenia pożaru. Następnie była możliwość obejrzenia wyposażenie wozu strażackiego wraz z wcieleniem się w rolę strażaka i spróbowania swoich sił gasząc "pożar".

Międzynarodowy Dzień Książki w Świetlicy Wiejskiej w Siedlance

2016-06-23

Świat literatury dla dzieci to magiczne krainy, barwne postacie oraz wiele niesamowitych przygód. Zdaniem Jana Brzechwy "Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej". Tym przesłaniem warto zachęcić młodych czytelników do czytania

. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest od 1967 r. na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku inny kraj, zrzeszony w IBBY – Międzynarodowej Izbie ds. Książek dla Młodych jest odpowiedzialny za przygotowanie w/w święta. Polska była gospodarzem w 1980 r. W tym roku natomiast rolę tę przejęła Brazylia.

W świetlicy spotkanie z książkami dziecięcymi rozpoczęliśmy od przeczytania jednej z baśni autorstwa H. Ch. Andersena zatytułowanej ,,Calineczka”. Następnie dzieci świetnie się bawiły przy bajkowych kalamburach, przedstawiając za pomocą gestów tytuł bajki dla najmłodszych, który wcześniej wylosowały. Poza tym dzieci doskonale dały sobie radę w odgadywaniu takich utworów jak: ,,Kot w butach”; ,,Bob budowniczy”; ,,Kopciuszek” ,,Czerwony kapturek’ itd. . Na zakończenie mali czytelnicy wspólnie kolorowali ilustracje przedstawiające różne postacie z baśni i bajek. Na zakończenie odbyło się wspólne oglądanie bajek. Spotkanie odbyło się w miłej i bardzo wesołej atmosferze.Parę słów o Świetlicy w Leszczach…

2016-06-06

Minęły już 2 miesiące od rozpoczęcia działalności więc zapraszam na krótkie streszczenie co się w tym czasie działo. Koniec marca i początek kwietnia to głównie prace przygotowawcze takie jak sprzątanie budynku, przygotowanie sal i przywiezienie dodatkowego wyposażenia (stołu do tenisa, piłkarzyków, bilarda). Kolejną kwestią było opracowanie planu działalności przyszłej świetlicy. Gdy to już się udało, ważnym było zrobienie plakatów promocyjnych i zaproszeń, zakup podstawowych materiałów a także założenie własnej strony internetowej, nakręcenie filmiku promocyjnego i zrobienie gazetki świetlicowej. Element kończący pierwszy etap przygotowań a rozpoczynający pracę to zorganizowanie spotkania inaugurującego dnia 08.04.2016r na którym mieszkańcy wspólnie dyskutowali o tym jak ma wyglądać i działać świetlica (zdjęcia na stronie internetowej).

Ale to już było...

Obecnie zajęcia w Świetlicy odbywają się w każdy poniedziałek, środę, piątek i w miarę potrzeb także w soboty. Głównym założeniem i formą działalności jest zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnej rozrywki po szkole czy pracy. Stworzenie domu kulturalno-rozrywkowego w naszej wsi. W ramach stałych zajęć największym zainteresowaniem cieszy się gra w tenisa stołowego, piłkarzyki i różnego rodzaju gry planszowe. W celu zespolenia grupy organizowane są różne zabawy integracyjno-edukacyjne a także ciągle ćwiczymy spostrzegawczość poprzez układanie puzzli. Zawsze znajdzie się też czas na wspólne rozmowy przy herbatce. Dodatkowo w ciepłe dni organizowane są zabawy na świeżym powietrzu w ramach zajęć ruchowych. Świetlica to nie tylko zabawa, dlatego 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi wspólnie przygotowaliśmy plakat i rozmawialiśmy o ochronie środowiska a także wybraliśmy się na małą wycieczkę w celu uchwycenia piękna przyrody przy pomocy aparatu fotograficznego. Z okazji Święta 3 maja powstał stały kącik patriotyczny. Świetlica służy też do rozwijania naszego talentu poprzez rysowanie (wystawa prac). Razem robiliśmy laurki z okazji Święta Mam a także zostało zorganizowane ognisko dla dzieci. Również w maju zaczęliśmy wspólnie ćwiczyć. Oczywiście każdy dzień ma swoja specyfikę, na która składa się wiele różnych rzeczy dlatego nikt się tutaj nie nudzi. Wystarczy przyjść a na pewno znajdzie się coś dla siebie czy to podczas wspólnych zajęć czy indywidualnie. Dlatego serdecznie zapraszam i czekam na nowe osoby.We wtorkowe popołudnie w świetlicy w Trześni

2016-05-25

We wtorkowe popołudnie, 17 maja br. w świetlicy wiejskiej w Trześni mieszkanki sołectwa zapoznawały się z „trendami i nowościami w ogrodzie i na balkonie”. Panie zapoznały się z obecnymi nowościami w kompozycjach i kolorystyce kwiatów na balkon i taras. Poruszony został problem chorób i szkodników roślin ogrodowych, a także sposób ich zwalczania.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń zaowocowała kolejnymi spotkaniami.

Z życia switlicy - Trześń

2016-05-25

Dzień Unii Europejskiej w świetlicy w Hucinie

2016-05-17

Dnia 9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji na świetlicy w Hucinie przygotowaliśmy kilka gier i zabaw zwiazanych z tym wydarzeniem. Przeprowadziliśmy także quiz, podczas którego wyłoniliśmy dwóch zwyciezców. W miesiącu maju wykonaliśmy także kilka ciekawych prac plastycznych.

Obchodzony Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w świetlicy wiejskiej w Kosowach

2016-04-29

W dniu 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Bo czyż nie miał racji Cycero, twierdząc, że:

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

W świetlicy wiejskiej w Kosowach na zajęciach świetlicowych w dniu 28 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki. Uczniowie, młodzież i dorośli czytali fragmenty książek, odgadywano tytuły, a także zachęcano do przeczytania ciekawej książki.

Otwarcia Świetlicy Wiejskiej w Leszczach -[galeria]

2016-04-25


Wiecej informacji na temat świetlicy wiejskiej w Leszczach
można uzyska na stronie internetowej : www.leszcze.wix.com/swietlica

Otwarcia Świetlicy Wiejskiej w Przyłęku-[galeria]

2016-04-18

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin

>